Czy wyobrażamy sobie świat bez technologi?

Czy wyobrażamy sobie świat bez nowoczesnych technologii? Bez komputerów, telefonów komórkowych, ogromnych telewizorów plazmowych, czy aparatów fotograficznych. A może młodzież mogłaby żyć bez dostępu do internetu? Odpowiedź na te pytania brzmi oczywiście NIE. Kilkanaście lat temu, nikt nawet nie myślał, ze z komputerem będzie można chodzić po ulicy. Nikomu się nawet nie śniło, żeby siedząc w parku na trawie, rozmawiać za pomocą komunikatora z przyjacielem w Stanach Zjednoczonych. Kilkanaście lat temu takie wyobrażenie było całkowicie wirtualne. A jednak wyobrażenie przestało być tylko wyobrażeniem. Wirtualny świat naprawdę istnieje. Dostęp do internetu nie jest już żadną sensacją, każdy jego użytkownik traktuje go jak zwykłą codzienność. Pierwszą rzecz, jaka robi młodzież rano jest sprawdzenie poczty, przejrzenie portali społecznościowych. To samo robią wieczorem. Kiedy wychodzisz na ulicę i rozglądasz się wokół, każdy przechodzień zajęty jest rozmową przez telefon komórkowy. Jeśli tego nie robi, to w zależności od grupy wiekowej, również nie zwróci na ciebie uwagi.

A już na pewno Cię nie usłyszy, kiedy zapytasz o drogę. Odtwarzacze MP3 i MP4 to także wynalazek techniki, który spotykamy na każdym kroku. Słuchamy muzyki idąc ulicą i jadąc autobusem. Jedni preferują małe słuchawki, których nawet nie widać. Inni natomiast wolą te duże, które wyglądają wręcz jak nauszniki. Wchodzimy do autobusu i kasowniki są elektroniczne. Tak samo jak bilety. Karty płatnicze zbliżeniowe? To także żadna nowość. A może portfel w telefonie? Technika otacza nas coraz bardziej. Jedna z sieci hoteli – bardzo popularna w Europie, postawiła całkowicie na technikę. Rezerwacji dokonuje się online. Płatność za pobyt online. Droga e-mailową otrzymujesz kod, dzięki któremu wejdziesz do zarezerwowanego pokoju. W hotelu nie ma obsługi, a przynajmniej jest niewidoczna. Wszystko co robisz, wykonujesz przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i elektroniki. Czy o takim świecie marzyliśmy? Pewnie nie, ale nie jesteśmy już w stanie funkcjonować inaczej.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?