Dobre i złe strony techniki

W dzisiejszych czasach, w świecie przesiąkniętym elektroniką i nowoczesnymi technologiami ciężko jest znaleźć osobę, która nie ma z wynalazkami nic do czynienia. Większość ludzi posiada telefon komórkowy, niektórzy nawet dwa lub trzy. W niemal każdym domu jest komputer, jeśli nie przenośny to stacjonarny. Spotkamy go natomiast w większości firm. Już nawet w salonach prasowych mamy do czynienia z kasa fiskalną mającą stałe łącze z siedziba firmy. Jeśli ktoś nie posiada komputera w domu, z pewnością ma go w miejscu pracy. A jeśli nie ma – korzysta z internetu w szkole lub kawiarenkach internetowych. Na ulicy i w wielu innych miejscach publicznych, mamy do czynienia z kamerami. Wiele miast w naszym kraju jest monitorowanych. Jako ciekawostkę można dodać, że na przykład w Anglii jest ponad 4 miliony kamer, a w samym Londynie jest ich setki tysięcy. Jak mówią statystyki, mieszkaniec Londynu jest nagrywany przez miejskie kamery kilkaset razy dziennie.

O ile oczywiście wychodzi z domu. W naszym kraju więcej kamer montuje się w przedsiębiorstwach, niż na ulicach, jednak jak przewidują analitycy, z roku na rok będzie ich coraz więcej. Rozwój technologii, w tym również coraz większej ilości kamer, ma jednak swoje złe strony. W firmach, gdzie istnieje monitoring, odchodzi się od korzystania z usług firm ochroniarskich. W związku z tym, wielu ludzi traci pracę. To samo dotyczy sytuacji, kiedy linie produkcyjne w wielu przedsiębiorstwach, zostają całkowicie zautomatyzowane. W takich przypadkach zamiast przykładowo 50 pracowników, potrzebnych jest tylko kilku do obsługi maszyn. Rozwój nowoczesnych technologii ma więc zarówno plusy jak i minusy. Z jednej strony, wszyscy są zadowoleni, z drugiej jednak Ci którzy tracą pracę, zadowoleni być nie mogą. Nie każdy również, radzi sobie z nowoczesną techniką. Starsze osoby nie zawsze potrafią obsłużyć skomplikowany telefon komórkowy, nie mówiąc już o komputerze. W wielu miastach organizowane są jednak kursy dla seniorów, aby przybliżyć im działanie komputerów.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
grudzień 2023
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?