Energia elektryczna

Dzisiejszy świat oparty jest na wykorzystywaniu energii elektrycznej. Możemy zatem stwierdzić, że elektronika opanowała nasz świat, a my żyjemy współcześnie zależne od prądu. Ciężko sobie nawet wyobrazić dziś funkcjonowanie bez tego czynnika. Widać to doskonale w sytuacjach, kiedy następują przerwy w dostawach prądu i niemal cała lokalna sieć zależności zostaje postawiona do góry nogami. Z tego też powodu bardzo niebezpieczne wydają się być ataki na wszelkiego rodzaju elektrownie. Zostawmy jednak kwestie bezpieczeństwa i skupmy się na aspektach, gdzie elektronika odgrywa szczególną rolę w naszym codziennym życiu i pracy. To właśnie w wielu firmach prąd i urządzenia od niego zależne odgrywają szczególną rolę. Przekłada się na wielkie straty dla całej gospodarki w razie braku dostaw energii. Nie działają nie tylko źródła światła, ale również dostępu do danych komputerowych. To jak wiadomo ma szkodliwy wpływ większości procesów w naszej gospodarce. Jak więc widać po tych kilku przykładach niemożliwe jest dziś obycie się bez elektroniki.

Coraz częściej możemy obserwować wykorzystanie rozwiązań bezprzewodowych. W Europie nie jest to może aż tak widoczne, ale udając się do najbardziej rozwiniętych azjatyckich krajów jak np. Japonia to na każdym kroku otacza nas tam elektronika. Jest to chyba najbardziej zaawansowany kraj pod względem wdrażania nowoczesnych technologii do codziennego życia. Nikogo w tym kraju nie zaskakują chodniki sterowane zdalnie przez elektroniczne urządzenia. Te i wiele innych elektronicznych urządzeń są tam wprowadzane do użytku, ponieważ kraj ten ma ogromne zapotrzebowanie na energię. W naszym kręgu kulturowym większość tego rodzaju rozwiązań to wciąż egzotyczne zabawki, lecz z całą pewnością nadejdzie dzień w którym i na tym polu zadomowi się u nas elektronika. Na dzień dzisiejszy są to jeszcze zbyt kosztowne rozwiązania, ale coraz więcej firm rozważa w niedługiej przyszłości w większym stopniu możliwości nowych technologii. Procesy te zresztą dzieją na naszych czego dobrym przykładem jest ekspansja mobilnego internetu.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?