Kable

W komputerze modyfikować można niemal wszystko i nic nie stoi na przeszkodzie, by zająć się ulepszaniem lub upiększaniem kabli znajdujących się w jego wnętrzu. Okrągłe kable sygnałowe własnej roboty Zacznijmy od własnoręcznego wykonania okrągłych kabli sygnałowych, za pomocą których podłączamy do kontrolerów na płycie głównej twarde dyski oraz inne urządzenia.

Do realizacji tego projektu będziemy potrzebować następujących rzeczy:
– taśmy IDĘ lub FDD,
– noża do cięcia tapet,
– owijki na kable lub opasek zaciskowych.

Kabel IDE lub FDD w tradycyjnej formie ma postać wąskiej i szerokiej taśmy. Odpowiednie ułożenie takiego kabla we wnętrzu obudowy wymaga nie lada sztuki i wielu prób. Jeżeli potniemy taśmę między Żyłami na wąskie paski, a następnie zepniemy je lub owiniemy specjalną owijką do kabli, to uda nam się wreszcie ułożyć kable w odpowiedni sposób i jeszcze przy okazji poprawimy w znaczący sposób obieg powietrza we wnętrzu obudowy.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?