Komputery przenośne, czyli popularne laptopy od dł…

Komputery przenośne, czyli popularne laptopy od dłuższego już czasu są dla nas codziennością. Zgodnie z przeznaczeniem zabieramy je ze sobą wszędzie. Wystarczy zajrzeć do pierwszej z brzegu restauracji, do pociągu czy samolotu. Jeśli mamy również dostęp do internetu, laptop to rzeczywiście wygoda. O dowolnej porze dnia i nocy, bez względu na to, gdzie jesteśmy możemy załatwić pilne sprawy. Bankowość internetowa? Proszę bardzo. W trakcie lunchu możemy sprawdzić nasze konto, wykonać pilne przelewy lub nawet wziąć pożyczkę. A pieniądze będą dostępne na naszym koncie w ciągu 15 minut. Do takich działań zachęcają nas reklamy. Wydaje się jednak, ze niektórzy stali się wręcz uzależnieni od nowoczesnej techniki. Są miejsca, do których laptopa zabierać nie powinniśmy. A proszę sobie przypomnieć jak często można „komputerowych nałogowców” zobaczyć nawet na plaży i w czasie obrad sejmowych na sali plenarnej.

To samo dotyczy restauracji. Jeśli obiad jest typowo biznesowy, można to zrozumieć. Jednak kiedy wybieramy się na spotkanie rodzinne – chociażby tylko z żoną i dziećmi – powinniśmy jednak zachować umiar. Technika jak widać, może tez prowadzić do oziębienia stosunków międzyludzkich i więzi rodzinnych. A obrazek rodziny w restauracji, kiedy wszyscy łącznie z dziećmi zapatrzeni są w ekran monitora swojego laptopa, tabletu bądź telefonu komórkowego – niestety nie należy do rzadkości. Członkowie takiej rodziny, nie maja o czym ze sobą rozmawiać, wola zając się wynalazkami techniki, niż wspólnie spędzić milo czas. Duża w tym wina rodziców. W obecnych czasach, kiedy wszyscy są naprawdę bardzo zabiegani, mimo wszystko powinniśmy znaleźć czas, by zapomnieć o technice. Wspólny posiłek w restauracji, z uwagi na to że należy do rzadkości, powinniśmy wykorzystać jak najbardziej efektywnie. Szczególnie powinni o tym pamiętać rodzice – pracoholicy. Nauczyciele zastanawiają się dlaczego młodzież nie czyta lektur. To proste. Od dawna wiadomo, ze w internecie można znaleźć wszystkie streszczenia.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
lipiec 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód? www