Marketing internetowy – rola strony internetowej

Reklama i marketing przestały funkcjonować już tylko i wyłącznie w świecie rzeczywistym. Teraz w poszukiwaniu interesujących nas usług, informacji, promocji, wiadomości, czy firm, nie czytamy zazwyczaj gazet, czy biuletynów informacyjnych. Głównym źródłem stał się Internet i tam również zaczął kwitnąć szeroko pojmowany marketing.

Jedną z podstawowych metod marketingu internetowego jest prowadzenie przez daną firmę, jednostkę, organizację, czy chociażby bibliotekę, serwisu internetowego. Praktycznie mówiąc, stał się on wizytówką firmy i jej oknem na świat. Odpowiednio skonstruowany serwis internetowy ma za zadanie szczegółowo przedstawić potencjalnemu klientowi produkty i usługi, jakie dana firma oferuje. Jest również miejsce, gdzie może być prowadzona sprzedaż detaliczna, gdzie działa punkt obsługi klienta, czy serwis, który udzieli informacji na każde nurtujące daną osobę pytanie. Jak można łatwo zauważyć, serwis internetowy to istotne ogniwo w marketingu. Dobry serwis musi posiadać odpowiedni hosting i właściwego usługodawcę w tym zakresie. Najczęściej zwraca się uwagę na dwa rodzaje hostingu, wirtualny oraz wydzielony. Ten pierwszy oferuje przestrzeń dyskową swoich serwerów różnym firmom, drugi zaś, jest zakupiony lub wynajęty indywidualnie przez jedną konkretną firmę. Jednak to, co tak naprawdę jest najistotniejsze w reklamie poprzez serwer internetowy, to sposób, w jaki przyciąga on użytkowników. Strona powinna być poprawnie i bezbłędnie napisana, przejrzysta i interesująca. Powinna zawierać podstawowe dla klientów informacje i zachęcać ich do korzystania właśnie z usług tej firmy. Strona powinna mieć za zadanie zmierzać do interakcji serwis – klienci oraz dostosować się do potrzeb indywidualnych użytkowników. Często na stronach firm można wypełnić ankiety, czy odpowiedzieć na pytania, które właśnie są przejawem marketingu internetowego. Mają na celu zebranie opinii użytkowników, czy uczynić działanie serwisu nie tylko bardziej efektywnym, ale również i efektownym.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?