Nauka i technika – język obcy przez skype’a

Coraz większa rzesza uczniów, słuchaczy, czy osób dorosłych chcących uczyć się języka nie korzysta już z oferty przygotowanej przez szkoły językowe, czy też przez prywatnych korepetytorów. Prywatne lekcje, czy nauka w grupach na żywo wciąż jest popularna, jednak powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Dzięki zdobyczom techniki uczyć można się bowiem korzystając tylko z komputera i dobrego łącza internetowego. Coraz popularniejszy jest darmowy program skype, który nie tylko pozwala na komunikację z osobą znajdującą się obecnie na Sri Lance, w Australii, czy Stanach Zjednoczonych, ale który coraz częściej wykorzystywany jest do celów naukowych. Wielu studentów na całym świecie poznaje przez Internet ludzi pochodzących z kraju, którego języka pragną się uczyć i na zasadzie wzajemnej nauki, porozumiewa się właśnie przez skype’a. W ten sposób, Polak może nawiązać kontakt z Niemcem i każde z nich uczy się interesującego go języka.

W przypadku braku porozumienia, zawsze można przejść na angielski, który ułatwi komunikację. Zaletą takich wirtualnych zajęć jest fakt, że są one darmowe i można się na nie umówić o godzinie, jakiekolwiek tylko się chce. Można ściągnąć z Internetu dodatkowe słowniki, które pomogą w przyswajaniu słownictwa, czy multimedialne programy, które czytają na głos słowa. Można w ten sposób łatwiej przyswoić, jak artykułuje się daną głoskę, czy sylabę. Skype jest tylko jedną z możliwości, jednak coraz więcej osób korzysta właśnie z takiej wymiany zasobów, w tym wypadku wzajemnego uczenia się języka z osobą, która zna język, który chcemy poznać i sama chce nauczyć się języka, który znamy właśnie my. Po co zatem zapisywać się do szkoły językowej na zajęcia z native speakerem, który nie zna języka polskiego, skoro można znaleźć w sieci osobę, która często za darmo pomoże w nauce języka? Warto skorzystać z opcji, jaką daje Internet, zdobycze techniki i niezawodne pomoce multimedialne i uczyć się obcych języków, poznawać nowych ludzi i poszerzać swoje horyzonty.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód? Jaki siły działają we wciągającym pył odkurzaczu? Rzadko się nad tym zastanawiamy pomimo tego, że tego rodzaju rzeczy używamy tak naprawdę codziennie. Czy potrafilibyśmy poradzić sobie bez nich? Czy rzeczywiście jakakolwiek gospodyni domowa jest w stanie wyobrazić sobie czyszczenie dywanu przy pomocy zwyczajniej miotły? A może prawnie żelazkiem na węgiel? Być może nigdy do wykonywania takich właśnie rzeczy zmuszeni nigdy nie będziemy aczkolwiek czasami dla własnego bezpieczeństwa należałoby wiedzieć jak daje urządzenia funkcjonują. Właśnie dzięki takiej wiedzy jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami lub usterkami. Dzięki niej możemy także uchronić się przed skutkami usterek. Niestety większość używanych przez nas urządzę opiera się na zastosowaniu prądu.
    Jak wiadomo nieodpowiednio pokierowany może być powodem nawet śmierci. Można wiec powiedzieć, ze rzeczywiście urządzenia elektroniczne w domu są po prostu potrzebne ze względu na to, że ułatwiają nam życie. Należy jednak obchodzić się z nimi według zawartych instrukcji i ze zdrowym rozsądkiem. W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do naprawdę okropnych sytuacji, których z cała pewnością będziemy żałować. Zniszczenie całej kuchni na przykład przy pomocy jednej kuchenki mikrofalowej wbrew wszystkim pozorom nie jest aż ta trudne. Można się przed tym ustrzec. Wystarczy tylko rzeczywiście tego chcieć i być uważnym.