Nauka i technika – język obcy przez skype’a

Coraz większa rzesza uczniów, słuchaczy, czy osób dorosłych chcących uczyć się języka nie korzysta już z oferty przygotowanej przez szkoły językowe, czy też przez prywatnych korepetytorów. Prywatne lekcje, czy nauka w grupach na żywo wciąż jest popularna, jednak powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Dzięki zdobyczom techniki uczyć można się bowiem korzystając tylko z komputera i dobrego łącza internetowego. Coraz popularniejszy jest darmowy program skype, który nie tylko pozwala na komunikację z osobą znajdującą się obecnie na Sri Lance, w Australii, czy Stanach Zjednoczonych, ale który coraz częściej wykorzystywany jest do celów naukowych. Wielu studentów na całym świecie poznaje przez Internet ludzi pochodzących z kraju, którego języka pragną się uczyć i na zasadzie wzajemnej nauki, porozumiewa się właśnie przez skype’a. W ten sposób, Polak może nawiązać kontakt z Niemcem i każde z nich uczy się interesującego go języka.

W przypadku braku porozumienia, zawsze można przejść na angielski, który ułatwi komunikację. Zaletą takich wirtualnych zajęć jest fakt, że są one darmowe i można się na nie umówić o godzinie, jakiekolwiek tylko się chce. Można ściągnąć z Internetu dodatkowe słowniki, które pomogą w przyswajaniu słownictwa, czy multimedialne programy, które czytają na głos słowa. Można w ten sposób łatwiej przyswoić, jak artykułuje się daną głoskę, czy sylabę. Skype jest tylko jedną z możliwości, jednak coraz więcej osób korzysta właśnie z takiej wymiany zasobów, w tym wypadku wzajemnego uczenia się języka z osobą, która zna język, który chcemy poznać i sama chce nauczyć się języka, który znamy właśnie my. Po co zatem zapisywać się do szkoły językowej na zajęcia z native speakerem, który nie zna języka polskiego, skoro można znaleźć w sieci osobę, która często za darmo pomoże w nauce języka? Warto skorzystać z opcji, jaką daje Internet, zdobycze techniki i niezawodne pomoce multimedialne i uczyć się obcych języków, poznawać nowych ludzi i poszerzać swoje horyzonty.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?