Nowoczesna młodzież i elektroniczne gadżety

Przeciętny nastolatek, mający rodziców, którzy pracują w dobrych firmach i zarabiają pieniądze pozwalające na umiarkowane, ale jednak luksusy, jest prawdziwym technologicznym gadżeciarzem. Zaczyna się od nowoczesnego telefonu komórkowego. Standardowo, jego technologia jest bardzo zaawansowana, telefon bowiem ma nie tylko dzwonić i wysyłać smsy, ale również robić doskonałe zdjęcia, mieć wbudowane wifi, szereg multimedialnych aplikacji, czy czytnik dokumentów i ebooków. Taki młodzieniec, czy nastolatka ma również w domu komputer, ale coraz częściej i laptopa, żeby mógł go ze sobą wziąć wszędzie i zawsze. Coraz częściej już na Pierwszą Komunię, dziecko dostaje dodatkowo tablet. Wtedy z technologią nie rozstaje się już praktycznie wcale. Ciągle jest online, śledzi statusy swoich znajomych, wysyła im wiadomości oraz spotyka się z nimi, oczywiście wirtualnie. Zwłaszcza chłopcy grają również w coraz bardziej zaawansowane gry, często online, w których buduje się fantastyczne postaci, walczące w wirtualnych, starożytnych światach.

Dziewczęta zaś korzystają z komputera, by sprawdzać nowości na blogach, śledzić najnowsze trendy w modzie, kupować przez Internet najlepsze kosmetyki. Często siedząc przed komputerem, taki nastolatek korzysta z jeszcze innego wynalazku techniki, jakim jest mp3, czy nawet iPod, jeżeli rodzice są wystarczająco majętni, by móc sprezentować dziecku taki gadżet. Łatwo więc zauważyć, jak bardzo nowoczesna technologia i najlepsze techniczne rozwiązania rozpieszczają dzieciaki. Nie używają już one słowników, ponieważ mają multimedialne słowniki, które podpowiedzi językowe pokażą dużo szybciej, nie czytają książek, ponieważ w sieci są streszczenia, albo kupują ebooki. I choć technologia jest błogosławieństwem, dzięki któremu świat wciąż się rozwija, często szkodzi ona umysłom młodzieży, która szybko uzależnia się od komputera stacjonarnego, laptopa, portali społecznościowych, przenośnego odtwarzacza mp3, czy najnowszego modelu komórki.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?