Nowoczesna technologia w szkole

Tornistry wypakowane zeszytami i dużą ilością książek i uginający się pod ciężarek uczeń, najprawdopodobniej już niedługo przejdą do lamusa. Technologia bowiem nie mogła ograniczyć się tylko do świata przemysłu, handlu, czy rozrywki, zawitała również do szkół. Już od kilku lat, coraz więcej szkół zamiast standardowych dzienników lekcyjnych, korzysta z dzienników cyfrowych. Znaczy to, że w każdej klasie znajduje się laptop, który nauczyciel odpala na początku zajęć. Włącza odpowiedni program i sprawdza obecność, wpisuje tematy, wstawia oceny, zostawia notatki. Cyfrowy dziennik funkcjonuje praktycznie tak samo, jak zwykły. Jest nawet lepszy, ponieważ jeżeli zginąłby zwykły dziennik, zniknęłoby jedyne poświadczenie obecności uczniów, czy ich ocen. Coraz więcej zajęć, nie tylko informatyki również prowadzonych jest korzystając z komputerów. Lekcje języka mogą odbywać się z pomocą wirtualnych programów, gdzie uczniowie mogą wykonywać wirtualne zadania, na bieżąco sprawdzać słownikach trudniejsze słowa, czy ćwiczyć pamięć.

Również lekcje chemii przestają być nudne, gdy trudne obliczenia rozpisywać można korzystając z komputera. Z czasem, najprawdopodobniej już niedługo, niektóre szkoły będą również mogły zacząć wprowadzać personalne notatniki, mini komputerowy, które posiadać będzie każdy uczeń i które będą pełniły funkcję zeszytów. Nie będzie już potrzeba noszenia plecaka z książkami i zeszytami, gdyż cyfrowe i multimedialne wersje książek wgrane będą na komputer, a notatki sporządzane będą szybko na klawiaturze. Wszystko będzie zawarte w pamięci jednego, małego urządzenia, które zawsze będzie można nosić ze sobą. Cyfryzacja społeczeństwa stała się faktem. Istotne jest, by mądrze z niej skorzystać i nauczyć młodzież, że komputery i Internet mogą również służyć pogłębianiu wiedzy, nauce i rozwijaniu się. Taka młodzież, która nauczy się korzystać ze zdobyczy elektroniki w sposób mądry, na pewno będzie wiedziała, jak swoją wiedzę wykorzystać w przyszłości.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?