Nowoczesne babcie wiedzą, do czego jest komputer

Komputer i Internet, dwa najważniejsze techniczne wynalazki, nie są jedynie narzędziem, z którego korzysta tylko i wyłącznie młodsza generacja społeczeństwa. Jak wiadomo, uczniowie i studenci praktycznie cały czas są online, korzystają z komunikatorów i portali społecznościowych, robią grupowe zakupy, czy zamawiają różnego rodzaju produkty przez Internet. Również osoby dorosłe ciągle sprawdzają pocztę, zwłaszcza jeśli potrzebna jest im w kontaktach biznesowych, kontrolują kurs euro, czy czytają newsy z całego świata. Jednak także i starsi powoli zaczynają się przekonywać do zdobyczy techniki i oswajają się zarówno z komputerem, jak i Internetem. Coraz więcej babć i dziadków zapisuje się na kursy komputerowe dla osób starszych, dzięki którym poznają podstawy, opanowują najważniejsze programy i uczą się surfować po Internecie. Początki są zawsze trudne, jednak z pomocą wnuka, czy znajomych, również i starsi przekonują się do Internetu.

Co więcej, często jest im bardzo przydatny. Starsze osoby przede wszystkim korzystają z programów multimedialnych do nauki obcego języka, kursów szydełkowania online, czy przez Internet właśnie wynajdują kursy stacjonarne w swoim mieście i zapisują się na nie. Babcie dbające o swój wygląd i zdrowie czytają najnowsze artykuły w Internecie dotyczące nowych leków. Idąc potem do apteki, wiedzą czego chcą i często zadziwiają farmaceutów twierdząc, że przeczytały już wszystko na temat nowego medykamentu online. Komputer powoli przestaje być technicznym narzędzie, na które starsza osoba spogląda z przestrachem w oczach. Wiadomo, że preferują czytanie książek w okładce, czy spotykanie się z prawdziwymi przyjaciółmi ze świata rzeczywistego. Nie znaczy to jednak, że nie chcą poznawać nowinek technicznych, uczyć się nowych programów, rozmawiać przez skype’a z synem, który mieszka w innym kraju. Coraz więcej wiekowych członków społeczeństwa nie tylko ma już telefon komórkowy, ale również laptopa, stałe łącze internetowe i niespożytą chęć do ciekawego spędzenia czasu emerytury.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
lipiec 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?