O tablecie

Obecnie, praktycznie każdy posiada laptopa. Coraz częściej, osoby nie dysponują w domu komputerami stacjonarnymi, ponieważ kupno laptopa jest dużo wygodniejsze. Zawsze można go wziąć ze sobą, jeśli ma wbudowany modem, połączyć się z siecią bezprzewodowo, po prostu być na bieżąco. Wiele osób z racji wygody, wybiera netbooki, czyli najprościej tłumacząc mniejsze wersje laptopów. Są one mniejszy rozmiarów, nie mają wejścia na płyty cd/dvd, często mają słabsze parametry, jednak z drugiej strony dłużej działają bez baterii i są łatwiejsze w transporcie. Od jakiegoś już czasu, technologia serwuje kolejne rozwiązanie. Dla fascynatów laptopów i netbooków jest to prawidła gratka. Na rynku bowiem już jakiś czas temu pojawiły się tablety. Czym się one charakteryzują i co odróżnia je od klasycznych przenośnych komputerów? Tablety mają wielkość małych laptopów, nie posiadają jednak klawiatury, tylko dotykowy ekran.

Przypominają więc rozbudowane, większe dotykowe telefony komórkowe. Mają jednak funkcje, jakie posiadają komputery. Jednak warto zwrócić uwagę, że większośc osób kupujących tablety kupuje je dodatkowo, oprócz posiadanego laptopa. Tablet posiada zazwyczaj 7 lub 10 calowy ekran, dzięki czemu dokładnie można zobaczyć, co zawierają przeglądane w Internecie strony. Jest on zatem doskonały zarówno do przeglądania stron, jak i czytania ebooków. Doskonale sprawuje się również jako kalendarz, urządzenie do słuchania muzyki, czy oglądania filmów. Często można grać na nim w gry komputerowe, jednak z racji dotykowego ekranu, sterowanie jest inne, niż klasyczne, korzystające z klawiatury i myszki. Tablet jako jedna z nowości technologicznych, jest dosyć entuzjastycznie przyjmowany przez członków społeczeństwa korzystających na co dzień z laptopów i netbooków. Mieści się w torebce, można go wszędzie ze sobą zabrać, połączyć się z Internetem, czy poczytać książkę. Jest jednak raczej ciekawych technologicznym gadżetem z wielką ilością aplikacji multimedialnych, niż stricte komputerem.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?