Optymalizacja strony

Bardzo często uważa się, że pozycjonowanie stron i optymalizacja stron internetowych są to czynności synonimiczne, zmierzające do osiągnięcia podobnego efektu. Poniekąd tak właśnie jest, ponieważ w systemie anglosaskim, z którego pochodzi dotyczący pozycjonowania skrót seo, oznacza on dokładnie System Engine Optimizer, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek interetowych. Warto jednak przyjrzeć się dokładnie, na czym polega optymalizacja stron internetowych. Jest to działanie, które dotyczy bezpośrednio akcji prowadzonych na samej stronie internetowej. Jako pierwszy etap pozycjonowania, dotyczy budowy, treści kodu źródłowego strony internetowej.

To, czego nie widzi użytkownik, to działania na stronie. Trzeba przede wszystkim zadbać o całkowicie bezbłędny i poprawnie napisany pod względem programistycznym kod źródłowy strony. Należy również zadbać o dostosowanie strony, by pasowała do standardów W3C (jest to światowa organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów dotyczących pisania i przesyłu stron WWW oraz oddzielić warstwę logicznej struktury dokumentu od innej warstwy, jaką jest warstwa jego prezentacji (warto zastosować CSS). Niemałe znaczenie ma również szybkość, z jaką strona się wczytuje. Od dłuższego czasu roboty Google biorą ten aspekt pod uwagę, więc należy zadbać, by strona zawierała odpowiednio zbilansowany stosunek grafiki do treści i ładowała się dostatecznie szybko. Strona również musi zostać sprawdzona pod względem funkcjonalności, najlepiej poprzez walidację, która pozwala na wychwycenie nawet najdrobniejszych błędów, które zostały przeoczone podczas tworzenia witryny internetowej. Kwestie techniczne dotyczące optymalizacji to również odpowiednio dopasowana treść w tagu tytułowym, prawidłowo dobrane nagłówki, seo copywriting, czyli nieocenione znaczenie fraz i słów kluczowych, które są właściwie umieszczone w tekście, a także odpowiednia aranżacja tego, co widzą użytkownicy Internetu, czyli treści menu, czy elementów graficznych.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?