Overclocking (o/c)

Overclocking to słowo określające czynność polegającą na ustawieniu podzespołów komputera, np. procesora, niezgodnie z ich specyfikacją. Ustawienia przybierają wyższą niż zalecana wartość, dzięki czemu dany element komputera powinien działać wydajniej. W komputerze PC podkręcać lub przetaktować moSna następujące elementy:

-procesor,
-kartę graficzną,
-pamięć.

Podkręcanie procesorów

Podkręcanie procesorów to najbardziej popularna forma overclockingu i dlatego postanowiłem od niej zacząć. Jako przykład do dalszych prac posłuży mi procesor Intel Pentium 4 2,4 GHz pracujący z magistralą FSB 133 MHz. Częstotliwość pracy procesora to wynik mnożenia specjalnego mnożnika procesora oraz częstotliwości taktowania magistrali FSB. Procesor 2.4 GHz pracuje z magistralą FSB 133 MHz i posiada mnożnik równy 18. 18 * 133 MHz – 2,4 GHz Przetaktowanie procesora jest moSliwe przez zmianę wielkości mnożnika lub częstotliwości taktowania magistrali FSB. Każdy seryjnie produkowany procesor firmy Intel posiada zablokowany mnoSnik, w związku z tym pozostaje tylko jeden sposób przetaktowania zmiana częstotliwości taktowania FSB.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód? https://www.bpsc.com.pl/