Pułapki w internecie

Rozwój nowoczesnych technologii w postaci internetu, to niestety wiele niebezpieczeństw, jakie na nas czekają. Dostęp do internetu to także dostęp do bankowości internetowej, szybkich płatności, sklepów online. W wielu przypadkach korzystamy też z kart kredytowych, którymi płacimy za zakupione towary przez internet. Niestety w wirtualnym świecie, nie brakuje tez oszustów. Dlatego powinniśmy uważnie korzystać z bankowości internetowej i postępować zgodnie z wytycznymi banku. Pod żadnym pozorem, nie należy podawać nikomu haseł dostępu, numeru kart kredytowych i numeru pin do konta w banku. Należy tez unikać logowania się do banku w miejscach publicznych, typu kawiarenki internetowe. Dobrze też, jeśli zapoznamy się dokładnie z wyglądem strony internetowej naszego banku. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy przypadkowo zostajemy przekierowani na fałszywa stronę, dzięki czemu oszuści bez trudu mogą poznać nasze dane.

Internet to także doskonały sposób na zawieranie znajomości. O ile dorośli starają się być rozsądni, o tyle dzieci z racji braku doświadczenia, takiego rozsądku nie mają. Możemy albo zablokować małym dzieciom dostęp do wielu stron, albo często z nimi rozmawiać. Nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie monitora komputera, dlatego musimy uczulić nasze dzieci na tego rodzaju sytuacje.
Jeśli chodzi o zakupy online, tu również technologia ma dobre i złe strony. Plusem jest to, ze praktycznie wszystko możemy kupić w internecie. Bez wychodzenia z domu. Zamawiamy zakupy i kurier dostarcza nam przesyłkę. Jeśli korzystamy ze sklepów renomowanych firm, nie ma obaw że zostaniemy oszukani. Jednak uważnie przyglądać się należy wszelkiego rodzaju aukcjom i ogłoszeniom drobnym. Może się bowiem zdarzyć, ze wpłacimy pieniądze za zakupiony produkt i nigdy go nie otrzymamy. Szczególna ostrożność należy zachować przy tak zwanych okazjach, znacznie obniżonych cenach i tym podobnych ogłoszeniach. Czasami lepiej z czegoś zrezygnować, niż potem żałować, że zostaliśmy oszukani.

Comments are closed.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?