Rozwój elektroniki

Większość ludzi tak naprawdę obecnie nie przywiązuje wagi do zasad działania rzeczy, z których korzystają. Czasami, jednak rzeczywiście należałoby się nad tym poważnie zastanowić. Obecnie tak bardzo przyzwyczailiśmy do multimediów, że nie są one niczym nadzwyczajnym dla mas. Musimy mieć na uwadze, jednak to, że jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu ludzie nawet sobie tego nie wyobrażali. Czy w takim razie rzeczywiście tak niezwykle szybki rozwój elektroniki a co za tym idzie także multimediów jest dla nas korzystny? Co do tego można się spierać aczkolwiek większość ludzi jednoznacznie twierdzi, że po prostu nie umiałaby bez nich żyć i odpowiednio funkcjonować. Oczywiście tak samo jak wszystkie wynalazki niosą za sobą ogromne zagrożenie aczkolwiek do takich sytuacji dochodzi najczęściej wtedy, gdy po prostu nieodpowiednio z nich korzystamy. Najbardziej oczywiście na ich negatywne działanie podatne są dzieci oraz młodzież. Jest to grupa ludzi, która jeszcze nie potrafi wyznaczyć sobie odpowiedniej granicy. Multimedia mają ogromną wadę. Są niezwykle wciągające i na przykład po kilku godzinach grania na konsoli nie potrafimy się od tego wirtualnego świata oderwać. Oczywiście nie byłoby w tym nic złego gdybyśmy nie zaniedbywali przez to swoich obowiązków i rzeczy dużo ważniejszych.  Można, więc powiedzieć, że oczywiście wybór należy tylko i wyłącznie do nas aczkolwiek nie da się na przykład swojego dziecka przed działaniem multimediów uchronić. Są to sprzęty znajdujące się nawet w szkołach. Powinniśmy wiec po prostu uczyć je odpowiedniego ich wykorzystywania. Również nie ma nic złego w rozrywce.

Najważniejsze jest, jednak to abyśmy potrafili od rzeczywistego. Nierzadko zdarza się, że młodzi ludzi zatrącają się w grach czy filmach do tego stopnia, że realny świat po prostu ich nie interesuje. Takie podejście może nie tylko zniszczyć na życie, ale również karierę. Jest to sprawa niezwykle ważna i jeśli rzeczywiście kiedykolwiek ją zbagatelizujemy będziemy tego żałować. Powinien o Tm wiedzieć każdy.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?