Multimedia przydatne w wielu dziedzinach.

W bardzo wielu branżach, coraz częściej wykorzystuje się prezentacje multimedialne do przekazania ważnych treści. Nawet prace maturalne na ustny egzamin z języka polskiego, przygotowuje się w takiej formie. Odczytywanie referatu z kartki, już dawno przestało być modne i ciekawe. Do prezentacji multimedialnej możemy dodać obrazy, zdjęcia, filmy, czy muzykę. Dzięki temu, prelekcja jest bardziej ciekawa i łatwiej w ten sposób zainteresować odbiorcę. Z tego rodzaju prezentacji korzystają nie tylko uczniowie, ale również wykładowcy na wyższych uczelniach. Od dawna już wiadomo, ze w większości przypadków wykłady z wielu przedmiotów, to najnudniejsze zajęcia pod słońcem. Wykładowcy starają się więc jak mogą, by zachęcić jak największą grupę studentów do uczęszczania na ich zajęcia. Niektórym się to udaje, innym niestety nie. Prezentacje multimedialne można również wykorzystać w trakcie konferencji i videokonferencji. Wielu lekarzy, w ten sposób komunikuje się z kolegami po fachu, którzy w danym momencie są w innej części świata. Nowoczesne technologie sprzyjają więc szybszej diagnostyce. Kilkanaście lat temu, nie było możliwości aby w ten sposób się komunikować.

Prosząc o konsultacje z innym specjalistą, trzeba było wysyłać dokumentację lekarską za pośrednictwem poczty. A to trwało czasem kilkanaście dni. Teraz wystarczy wideokonferencja i w krótkim czasie zbiera się konsylium lekarskie, by na bieżąco i na żywo, omawiać przypadki medyczne. Taka możliwość to w wielu sytuacjach szansa na uratowanie życia pacjenta. W firmach i wielkich korporacjach, prezentacje multimedialne wykorzystywane są w trakcie szkoleń produktowych bądź sprzedażowych. Coraz częściej prokuratorzy i urzędnicy innych resortów, wykorzystują multimedia w trakcie swoich przemówień. Zdecydowanie multimedia to nowoczesne cuda techniki, które uczyniły nasze życie łatwiejszym i ciekawszym. A ponieważ kochamy wynalazki, bardzo chętnie z nich korzystamy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszyscy wykorzystują je zachowując umiar i mając czas na życie w czasie rzeczywistym, a nie tylko wirtualnym.

3 komentarze do “Multimedia przydatne w wielu dziedzinach.”

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
lipiec 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?