Black and white hat seo

Procedura pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych również posiada swój tzw. kodeks etyczny. Mowa tutaj o black and white hat seo, czyli o pozycjonowaniu w białych i czarnych kapeluszach. Jak sama nazwa wskazuje, będą to działania stojące w opozycji.

White hat seo, czyli pozycjonowanie w białych kapeluszach, jest to pozycjonowanie bezpieczne, etyczne i dozwolone, respektujące regulamin i zasady wyszukiwarek, a także wytyczne internetowego marketingu wyszukiwarkowego. Do takich metod pozycjonowania należą przede wszystkim: prawidłowo napisany i bezbłędny programistycznie kod źródłowy strony (w innym wypadku, roboty Google mogą zmniejszyć ranking strony w wyszukiwarce), odpowiednia ilości linków reklamowych umieszczonych w sieci, które odsyłają do naszej strony, wysoka liczba unikalnych użytkowników, którzy odwiedzają stronę, korzystanie z fraz i słów kluczowych, które wpisane przez użytkownika w wyszukiwarkę, w odpowiedzi nakierowują właśnie na naszą stronę, czy chociażby dobrze dobrana domena.

Black hat seo, czyli pozycjonowanie w czarnych kapeluszach, jest to pozycjonowanie, które wychodzi poza wskazany regulamin i nie respektuje zwyczajowych zasad i norm marketingu internetowego. Przykładem takiego pozycjonowania jest tzw. ukryty tekst, który doprowadza nas na daną stronę, mimo że nie oferuje ona nam pożądanej treści, a jedynie reklamy. Powszechny jest również tzw. cloaking, który serwuje robotom wyszukiwarek inną treść strony, niż ta, która jest widoczna dla użytkowników. Inną metodą jest spamowanie danym adresem internetowym – czyli zostawianie go przez anonimowych użytkowników wszędzie, gdzie tylko można – na forach dyskusyjnych, w opiniach, komentarzach, księgach gości itd.

Pozycjonowanie w czarnych kapeluszach, chociaż bardzo szybkie i często oferujące stronie wysokie miejsce w rankingu, kończy się zazwyczaj karą wystawioną przez wyszukiwarkę np. zbanowaniem adresu strony, przez co nie wyświetla się ona już w katalogu wyszukiwarki albo znaczne obniżenie jej pozycji w rankingu.

3 komentarze do “Black and white hat seo”

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?