Black and white hat seo

Procedura pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych również posiada swój tzw. kodeks etyczny. Mowa tutaj o black and white hat seo, czyli o pozycjonowaniu w białych i czarnych kapeluszach. Jak sama nazwa wskazuje, będą to działania stojące w opozycji.

White hat seo, czyli pozycjonowanie w białych kapeluszach, jest to pozycjonowanie bezpieczne, etyczne i dozwolone, respektujące regulamin i zasady wyszukiwarek, a także wytyczne internetowego marketingu wyszukiwarkowego. Do takich metod pozycjonowania należą przede wszystkim: prawidłowo napisany i bezbłędny programistycznie kod źródłowy strony (w innym wypadku, roboty Google mogą zmniejszyć ranking strony w wyszukiwarce), odpowiednia ilości linków reklamowych umieszczonych w sieci, które odsyłają do naszej strony, wysoka liczba unikalnych użytkowników, którzy odwiedzają stronę, korzystanie z fraz i słów kluczowych, które wpisane przez użytkownika w wyszukiwarkę, w odpowiedzi nakierowują właśnie na naszą stronę, czy chociażby dobrze dobrana domena.

Black hat seo, czyli pozycjonowanie w czarnych kapeluszach, jest to pozycjonowanie, które wychodzi poza wskazany regulamin i nie respektuje zwyczajowych zasad i norm marketingu internetowego. Przykładem takiego pozycjonowania jest tzw. ukryty tekst, który doprowadza nas na daną stronę, mimo że nie oferuje ona nam pożądanej treści, a jedynie reklamy. Powszechny jest również tzw. cloaking, który serwuje robotom wyszukiwarek inną treść strony, niż ta, która jest widoczna dla użytkowników. Inną metodą jest spamowanie danym adresem internetowym – czyli zostawianie go przez anonimowych użytkowników wszędzie, gdzie tylko można – na forach dyskusyjnych, w opiniach, komentarzach, księgach gości itd.

Pozycjonowanie w czarnych kapeluszach, chociaż bardzo szybkie i często oferujące stronie wysokie miejsce w rankingu, kończy się zazwyczaj karą wystawioną przez wyszukiwarkę np. zbanowaniem adresu strony, przez co nie wyświetla się ona już w katalogu wyszukiwarki albo znaczne obniżenie jej pozycji w rankingu.

3 komentarze do “Black and white hat seo”

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód? Jaki siły działają we wciągającym pył odkurzaczu? Rzadko się nad tym zastanawiamy pomimo tego, że tego rodzaju rzeczy używamy tak naprawdę codziennie. Czy potrafilibyśmy poradzić sobie bez nich? Czy rzeczywiście jakakolwiek gospodyni domowa jest w stanie wyobrazić sobie czyszczenie dywanu przy pomocy zwyczajniej miotły? A może prawnie żelazkiem na węgiel? Być może nigdy do wykonywania takich właśnie rzeczy zmuszeni nigdy nie będziemy aczkolwiek czasami dla własnego bezpieczeństwa należałoby wiedzieć jak daje urządzenia funkcjonują. Właśnie dzięki takiej wiedzy jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami lub usterkami. Dzięki niej możemy także uchronić się przed skutkami usterek. Niestety większość używanych przez nas urządzę opiera się na zastosowaniu prądu.
    Jak wiadomo nieodpowiednio pokierowany może być powodem nawet śmierci. Można wiec powiedzieć, ze rzeczywiście urządzenia elektroniczne w domu są po prostu potrzebne ze względu na to, że ułatwiają nam życie. Należy jednak obchodzić się z nimi według zawartych instrukcji i ze zdrowym rozsądkiem. W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do naprawdę okropnych sytuacji, których z cała pewnością będziemy żałować. Zniszczenie całej kuchni na przykład przy pomocy jednej kuchenki mikrofalowej wbrew wszystkim pozorom nie jest aż ta trudne. Można się przed tym ustrzec. Wystarczy tylko rzeczywiście tego chcieć i być uważnym.