Od zwykłych aparatów do cyfrówek

Chyba większość członków społeczeństwa, która już jakiś czas temu ukończyła dwudziesty rok życia pamięta robienie zdjęć podczas wakacji, kilkanaście lat temu. Trzeba było kupić kliszę do aparatu, a najlepiej dwie na zapas. Zrobienie każdego zdjęcia wymagało przybrania pozy, sprawdzenia światła i nie ustawiania się pod słońce, ponieważ zdjęcie mogłoby się naświetlić. Z wakacji przywoziło się pakiet 24, bądź 36 zdjęć. Współcześni nastolatkowie prawdopodobnie nie są w stanie takiej sytuacji sobie wyobrazić. Teraz każdy ma aparat cyfrowy. Zdjęcia robi się masowo, a potem z dziesięciu wybiera się jedne. Co więcej, można je potem przerobić, odchudzić postać, wymazać pryszcze, czy zmienić tło. Dzięki nowoczesnej technologii, nie tylko aparaty pozwalają na zrobienie zdjęcia idealnego, ale również programy multimedialne na komputer pozwalają na obrobienie praktycznie każdego zdjęcia. Nawet z najgorszego zdjęcia można coś wyciągnąć.

Paręnaście lat temu wydawałoby się to nieprawdopodobne. Technika jest tak zaawansowana, że nawet przepalone zdjęcie można naprawić, a czerwone oczy wymazać, odjąć parę kilo, czy zetrzeć komuś zmarszczki. Również samo robienie zdjęć przybrało formę masówki. Już nie ma przygotowań do wykonania jednego perfekcyjnego zdjęcia, ponieważ zdjęć nie trzeba od razu wywoływać, tylko można je najpierw obejrzeć na komputerze, wykasować, co niepotrzebne, a co lepsze, zostawić w pamięci. Do większości aparatów można dokupić nowoczesne obiektywy, dzięki którym zdjęcia są jeszcze ostrzejsze, wyraźniejsze, a kolory dużo bardziej nasycone. Wraz z rozwojem technologii cyfrowej i pojawianiem się coraz większej ilości nowoczesnych aparatów, zaczęła się również rozwijać sama fotografia. Studia fotograficznie i fotografowie amatorzy, biegający z Nikonami na szyjach, mnożą się na potęgę. A wszystko dlatego, że dzięki technice i jej rozwojowi, aparaty są proste w obsłudze, a zrobienie dobrego zdjęcia nie wymaga ani doświadczenia, ani jakichś specjalnych predyspozycji, czy umiejętności.

3 komentarze do “Od zwykłych aparatów do cyfrówek”

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód? Oferta na komputerowe programy dla edukacyji Jaki siły działają we wciągającym pył odkurzaczu? Rzadko się nad tym zastanawiamy pomimo tego, że tego rodzaju rzeczy używamy tak naprawdę codziennie. Czy potrafilibyśmy poradzić sobie bez nich? Czy rzeczywiście jakakolwiek gospodyni domowa jest w stanie wyobrazić sobie czyszczenie dywanu przy pomocy zwyczajniej miotły? A może prawnie żelazkiem na węgiel? Być może nigdy do wykonywania takich właśnie rzeczy zmuszeni nigdy nie będziemy aczkolwiek czasami dla własnego bezpieczeństwa należałoby wiedzieć jak daje urządzenia funkcjonują. Właśnie dzięki takiej wiedzy jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami lub usterkami. Dzięki niej możemy także uchronić się przed skutkami usterek. Niestety większość używanych przez nas urządzę opiera się na zastosowaniu prądu.
    Jak wiadomo nieodpowiednio pokierowany może być powodem nawet śmierci. Można wiec powiedzieć, ze rzeczywiście urządzenia elektroniczne w domu są po prostu potrzebne ze względu na to, że ułatwiają nam życie. Należy jednak obchodzić się z nimi według zawartych instrukcji i ze zdrowym rozsądkiem. W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do naprawdę okropnych sytuacji, których z cała pewnością będziemy żałować. Zniszczenie całej kuchni na przykład przy pomocy jednej kuchenki mikrofalowej wbrew wszystkim pozorom nie jest aż ta trudne. Można się przed tym ustrzec. Wystarczy tylko rzeczywiście tego chcieć i być uważnym.