Multimedia wokół nas

Ciężko jest wyobrazić sobie współczesny świat bez istnienia multimediów, gdyż znajdują się one wszędzie. Wykorzystywane są w przemyśle nie tylko elektronicznym, ale również handlowym, usługowym, rozrywkowym, czy w informatyce. Coraz popularniejsze zastosowanie multimediów zauważyć można zwłaszcza w przemyśle rozrywkowym, a dokładniej w filmach 3D. Jeszcze kilkanaście lat temu filmy nie budziły tylu emocji, jako że efekty specjalne nie były bardzo rozwinięte. Obecnie nowoczesne efekty w filmach sprawiają, że widz siada głębiej w fotelu i czuje się, jak gdyby sam był w środku akcji. Taki sam postęp można zauważyć w grach wideo. Kiedyś animacje były słabej jakości, wszędzie widać było piksele. Obecnie gry przypominają rozbudowany świat filmów, a gra kolorów, płynne przechodzenie barw sprawia, że pochłonięcie się w grze jest wielce prawdopodobne. Multimedia znajdują również zastosowanie w edukacji i w szkołach. Nie tylko większość klas wyposażona jest w komputery, ale również nauczyciele korzystają z multimedialnych dzienników, które powoli zaczynają zastępować te tradycyjne. Niedługo nadejdzie czas, gdy w tych najnowocześniejszych szkołach zbędne będą zeszyty, ponieważ uczniowie będą korzystać z laptopów, gdzie zainstalowane będą mieli słowniki, oraz cyfrowe wersje szkolnych podręczników. Nie można również zapomnieć, że multimedia to także aparaty cyfrowe, nowoczesna cyfrowa telewizja, czy chociażby wiele billboardy reklamowe, na których znajdują się zachęcające do kupna oferty ubrań, kosmetyków, czy drogiej biżuterii. Również telefony komórkowe i słynne wiadomości multimedialne, czyli w skrócie mmsy, to zasługa rozwoju osiągnięć technologicznych. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na nieocenione znaczenie multimediów w przemyśle. Zwłaszcza informatycy w tworzeniu najnowocześniejszych oprogramowań korzystają z najlepszych zasobów nowej technologii. Dzięki ciągłemu rozwojowi multimedia wciąż ewoluują i społeczeństwo może korzystać z nowych interesujących gadżetów.

3 komentarze do “Multimedia wokół nas”

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód? Jaki siły działają we wciągającym pył odkurzaczu? Rzadko się nad tym zastanawiamy pomimo tego, że tego rodzaju rzeczy używamy tak naprawdę codziennie. Czy potrafilibyśmy poradzić sobie bez nich? Czy rzeczywiście jakakolwiek gospodyni domowa jest w stanie wyobrazić sobie czyszczenie dywanu przy pomocy zwyczajniej miotły? A może prawnie żelazkiem na węgiel? Być może nigdy do wykonywania takich właśnie rzeczy zmuszeni nigdy nie będziemy aczkolwiek czasami dla własnego bezpieczeństwa należałoby wiedzieć jak daje urządzenia funkcjonują. Właśnie dzięki takiej wiedzy jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami lub usterkami. Dzięki niej możemy także uchronić się przed skutkami usterek. Niestety większość używanych przez nas urządzę opiera się na zastosowaniu prądu.
    Jak wiadomo nieodpowiednio pokierowany może być powodem nawet śmierci. Można wiec powiedzieć, ze rzeczywiście urządzenia elektroniczne w domu są po prostu potrzebne ze względu na to, że ułatwiają nam życie. Należy jednak obchodzić się z nimi według zawartych instrukcji i ze zdrowym rozsądkiem. W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do naprawdę okropnych sytuacji, których z cała pewnością będziemy żałować. Zniszczenie całej kuchni na przykład przy pomocy jednej kuchenki mikrofalowej wbrew wszystkim pozorom nie jest aż ta trudne. Można się przed tym ustrzec. Wystarczy tylko rzeczywiście tego chcieć i być uważnym.