Czym jest pozycjonowanie?

Coraz więcej osób zajmuje się pozycjonowaniem stron w Internecie. Dla laików, nazwa ta brzmi obco, więc warto wytłumaczyć, na czym tak naprawdę polega pozycjonowanie? Jest to świadome działanie mające na celu osiągnięcie przez konkretną stronę jak najwyższej pozycji w rankingach wyszukiwarki internetowej. Można więc łatwo zauważyć, że pozycjonowanie jest nowoczesnym marketingiem w sieci. Jest to proces długotrwały, który wymaga zaangażowania i długiego czasu pracy, by osiągnąć zamierzony cel, jakim jest wysoka pozycja strony.

Podstawowe czynniki, które mają najistotniejsze znaczenie w osiągnięciu przez stronę wysokiego miejsca w wyszukiwarce to przede wszystkim bezbłędny i poprawnie programistycznie napisany kod źródłowy strony, ilość linków reklamowych, które zamieszczone na innych witrynach, odsyłają do naszej strony, a także liczba unikalnych użytkowników (unikalny, czyli różny – większe znaczenie ma 10 wejść różnych użytkowników, niż 10 wejść tej samej osoby), którzy odwiedzają daną witrynę. Znaczący wpływ na pozycjonowanie strony ma również nazwa jej domeny – im bardziej konkretna i odpowiadająca szukanej frazie, tym lepiej dla nas. Istotne jest również, zamieszczanie na stronie tzw. słów i fraz kluczowych, które wpisane w wyszukiwarkę przez użytkownika, szukającego informacji na dany temat, doprowadzą go właśnie do naszej strony, na której będzie mógł znaleźć interesujące go fakty. Pozycjonując stronę warto postawić się po przeciwnej strony barykady – jak zachowałby się użytkownik, jakie wpisałby słowa, żeby znaleźć naszą stronę i jakie informacje, chciałby na niej znaleźć? Odpowiadając sobie na to pytanie, łatwiej będzie dobrać odpowiednią treść i rozreklamować stronę.

Pozycjonowanie, co jest bardzo istotne, musi odbywać się na bieżąco. Zmiana treści, czy nowe linki promujące stronę są niezbędne do ciągłego zwiększania ruchu na stronie, które pozwoli, by witryna utrzymała się na wysokim miejscu w rankingach wyszukiwarek internetowych.

3 komentarze do “Czym jest pozycjonowanie?”

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.


Szukaj
Sonda

Bez czego nie da się żyć?

Wyniki

Loading ... Loading ...
maj 2024
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sprzęt w domu:
    Czy rzeczywiście nowoczesne technologie obecne są w każdym domu? Jeśli tak to, w jakich miejscach możemy je znaleźć? Z całą pewnością takich rzeczy jest sporo a czasami nawet nie zdajemy sobie spawy jak ogromne znacznie i warność dla nas mają. Prasowanie gotowanie sprzątnie. Obecnie wszystkie te czynności wykonujemy przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń. Oczywiście nie ma w tym nic złego aczkolwiek rzeczywiście czasami należałoby zastanowić się nad tym, jakie są zasady ich działania. Jak to się dzieje, że żelazko się nagrzewa a przy tym może również wydzielać parę? W jaki sposób lodówka utrzymuje w swoi wnętrzu chłód?